Telefon : +90 382 431 20 75

Başkanın Mesajı

 •                Gülağaç’ı Hemşerilerime beni bu göreve ikinci kez laik gördükleri için teşekkür ederim. Bende İlçe halkımın bana verdiği desteği güveni en iyi şekilde onlara hizmet ederek ödemeye çalışmaktayım.

              Belediye Başkanı olduğumuzda İlçemin ve Kurumun bazı eksikliklerini tespit ettim. Bu eksiklikleri ana başlıklar haline getirerek öncelik sıralaması yaptım. Acil olanların yapılması gerekenlerini yapmaya başladık, İlçemiz yaşayan 4500 yerleşik nüfus 1850 hanede oturmaktadır.  Bu insanlar atık sularını fosseptiklerde tutuyordu bazıları da bahçelerine akıtmakta idi hatta yol kenarlarına bile akıtanlar vardı. Bu insan sağlığını ciddi manada tehdit ediyordu. Kanalizasyon projemizin başlattık ve % 75 ini tamamladık bu dönemimizde tamamını bitirip kanalizasyon çalışmasını tamamlayacağız.

              İçme suyu ilçemizin tamamında vardı fakat yetersizdi bu projemizi başlattık  bu projemizde ilçemize 1000 m3 lük yeni modern su deposu ve 65 km lik içme suyu şebekesini yaparak bu sorunu da çözdük.

              İlçemizin imar planı üzerinde halkın mağduriyetini giderecek tadilatları yaparak bu hususta yapılması gerekenleri yaptık hala tespit edilen eksiklikleri düzelmeye devam ediyoruz.

              İlçemizin çiftçilerinin daha verimli çalışmalarını sağlamak için Tarım Bakanlığına müracaat ederek Toprak Reformunu başlattık bu proje İlçe genelinde uygulanmaktadır.

              İlçemizin kendi topraklarından çıkıp Mamasın barajına akan Karasu Deresinin üzerinde sel taşkını önleme projesini başlattık bu projemizin bedeli 4.000.000 TL dir

              İlçemizin tarım sulama kanallarını KOP ortaklığı yaptığımız proje ile Kapalı boru sistemiyle yenileyeceğiz bu projenin ihalesi tamamlandı 2016 yılında başlanacak ve aynı yıl tamamlanacaktır.

              Kent meydanını ve belediye parkını yeniden maderin bir hale getirdik tamamen andezit kaplama yaptık. Kent meydanına 14 adet dükkân ve bir açık çay bahçesi tesis ettik.

              Belediye Parkına yeni dükkânlar ve düğün salonu yaptık

              Kanalizasyon atıklarını arıtma tesisi projemiz çevre Kasaba belediyeleriyle müşterek yapılmaktadır.

              Belediyemize ait tüm binalar yeniden onarılarak daha kullanışlı hale getirdik.